Фобия от секс? И тя съществува

09.04.2014
Повечето жени имат фобия от паяци, но англичанката София Бърч се страхува от секса. 21-годишната жена, която работи в супермаркет, страда от рядко заболяване, наречено генофобия. Това означава, че тя е ужасена от сексуалния акт.

Преди да развие тази фобия, тя се радвала на нормален сексуален живот с приятеля си, но сега вече е сама. След две години без секс, приятелят й от детството я напуснал. София споделя: „Може никога вече да нямам връзка отново. Само мисълта за секс ме ужасява и започва да ми се гади.”
"Допреди три години се радвах на добър сексуален живот с приятеля ми, но един ден, докато бяхме в леглото, изведнъж си помислих: Не мога да направя това. След две години без секс, Иън ме напусна. Но аз си искам живота обратно. Искам да мога да правя секс отново и да му се наслаждавам”. София е толкова ужасена от правенето на любов, че не може дори да гледа секс сцени в романтичен филм или по телевизията.

Генофобията е състояние, което може да се задейства от неща като сексуално насилие или тормоз, но също така може да започне и без конкретна причина и София е един от тези редки случаи.

За радост, тази фобия се лекува с помощта на секс терапия и психолог. Много хора се срамуват и не са склонни да споделят този дълбоко личен страх,  но лечението обикновено е успешно и все пак си струва труда и тежкия емоционален процес.

Share: